Габіони Будпроект

Контактна інформація:

+38 (044) 537-04-49
(050) 330-42-74

Russian (CIS)Ukrainian (UA)
Укріплення берегів
Укріплення берегів – це протиерозійні заходи, призначені для захисту, укріплення та збільшення стійкості берегів і русел рік, малих водотоків и водоймищ, стоянів мостів, оголовків водопровідних труб, переходів, перепадів і швидкотоків.

Габіонні конструкції являються одними з традиційних способів захисту земель порушених водною ерозією, які застосовуються уже більше 100 років. Вони призначені для захисту земель и споруд від небезпечних природних гідрометеорологічних, геологічних и антропогенних процесів, в т. ч. руслової, схилової, яружної и хвилевої ерозії, зсувів.
Захист від розмивів плитовими покриттями потребує використання дорогого залізобетону, влаштування спеціальних підготовок або зворотних фільтрів та швів.
Використання габіонних конструкцій є більш економічним та надійним способом із-за ряду причин, найважливіші з яких:

- більший опір динамічним і статичним навантаженням, стійкість армуючих елементів і граней;
- корозійна стійкість до дії води та атмосферних явищ;
- водопроникність і пористість конструкції, що забезпечує дренаж зворотної засипки та виключає додаткові витрати на влаштування дренажу;
- гнучкість, що дає можливість габіонній структурі заповнювати незначні деформації в основі без руйнування споруд;
- простота будівництва та мінімальні об’єми робіт, пов’язаних з підготовкою основи (потрібно просто вирівняти поверхню);
- низькі експлуатаційні витрати.

Габіонні споруди відповідають екологічним вимогам. Вони не перешкоджають росту рослинності і з часом стають частиною природного пейзажу (ландшафту) и набирають міцність.